Menu dodatkowe
Informacje

Zarząd informuje, że istnieje możliwość zakupu flag związkowych

GALERIA

Pikieta pod Castoramą 6 czerwiec 2014
W dniu 6 czerwca 2014r. pod sklepem Castoramy w Sosnowcu odbyła się pikieta przeciwko łamaniu obowiązującego prawa przez Castoramę. W pikiecie wzięli udział m.in. Poseł na Sejm RP kol. Witold Klepacz, Przewodniczący Rady Województwa Śląskiego OPZZ kol. Henryk Moskwa, Sosnowiecy radni kol. Tomasz Niedziela oraz kol Wojciech Nitwinko.


Szkolenie Szczyrk 2014
W dniach 15-17 maja 2014r. w Szczyrku odbyło się szkolenie zorganizowane przez Śląski Zarząd Wojewódzki OPZZ Konfederacja Pracy wraz z Państwową Inspekcją Pracy. Szkolenie to połączone było z obchodami X lecia Śląskiego Zarządu Wojewódzkiego OPZZ Konfederacja Pracy. Swoją obecnością zaszczycili nas Przewodniczący Rady Województwa Śląskiego OPZZ kol. Henryk Moskwa, Przewodniczący Zarządu Krajowego OPZZ Konfederacja Pracy kol. Michał Lewandowski, Skarbnik Zarządu Krajowego OPZZ Konfederacja Pracy kol. Michał Deptuła, Przewodniczący Krajowej Komisji Rewizyjnej OPZZ Konfederacja Pracy kol. Piotr Czajkowski. Uczestnicy szkolenia bawili się świetnie pomimo deszczowej pogody która nie przeszkodziła spędzać aktwnie czas po zakonczeniu szkolenia.


Zebranie Świąteczne. Zabrze 18.12.2013r.
W dniu 18 grudnia 2013r. odbyło się świąteczne zebraniu Śląskiego Zarządu Wojewódzkiego wraz z Wojewódzką Komisją Rewizyjną oraz Przewodniczącymi organizacji zakładowych. Na spotkaniu zaszczycili nas swoją obecnością zaproszeni goście, przedstawiciel Prezydent Miasta Zabrze oraz Przewodniczący Krajowej Komisji Rewizyjnej kol. Piotr Czajkowski. W planie spotkania nie zabrakło zwiedzania kopalni Guido w Zabrzu jak i wspólnego świątecznego obiadu 320 metrów pod ziemią.


VII Krajowy Zjazd Delegatów, Warszawa 28-29 listopad 2013r
Gratulujemy nowo wybranym władzom i życzymy wielu sukcesów w dalszym działaniu.


Zebranie sprawozdawczo-wyborcze organizacji zakładowej ChŚPWiK w Chorzowie. Chorzów 28.10.2013r.
W dniu 28 października 2013r. członkowie organizacji zakładowej działającej w Chorzowsko-Świętochłowickim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji wybrali nowe wladze na kadencję 2013-2017r. Nowo wybranym władzom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w działalności związkowej.


Impreza integracyjna.
Związkowcy z organizacji 12-015 przy ChŚPWiK 25 października 2013r. bawili się na imprezie integracyjnej w restauracji "PROWENT" w Świętochłowicach. Imprezka była przednia. Wspaniałe towarzystwo, zimne piwko i zespół "DUBLE" który zadbał o to, aby parkiet nie odpoczywał. To wszystkie te elementy miały wpływ na bardzo udaną zabawę.


IV Wojewódzki Zjazd Delegatów. Zabrze 11.10.2013r.


Manifestacja 14 września 2013r. Warszawa.
Również w Warszawie nas nie zabrakło !!! Najwyższa pora upomnieć się o prawa dla ludzi !!! Koniec z niewolnictwem !!!


Pikieta 26 marca 2013r
W dniu 26 marca 2013r. odbył się strajk w województwie Śląskim w godzinach od 6.00 do 10.00. To dopiero początek protestów społecznych.


Pikieta
Związkowcy z całej Europy w środę 14 listopada wyszli na ulice - zorganizowali strajki generalne. Także w stolicy województwa śląskiego było gorąco. Pikieta solidarnościowa, która jest niejako przedsmakiem strajku generalnego w Polsce, rozpoczęła się o godz. 10 przed budynkiem Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. W ten sposób polscy związkowcy solidaryzują i wspierają kolegów z całej Europy.


10 lat organizacji w Przedsiebiorstwie Wodociagów i Kanalizacji w Świętochłowicach. 26 października 2012r.
W piątek, 26-tego października 2012 r. organizacja zakładowa działająca w Chorzowie przy Chorzowsko-Świętochłowickim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji, obchodziła dziesiątą rocznice swojej działalności. To, że rocznica była ważna nie tylko dla członków tej organizacji, podkreśla fakt przybycia najwyższych władz Związku Zawodowego OPZZ "Konfederacja Pracy". Swoją obecnością zaszczycili: Przewodniczący Zarządu Krajowego Grzegorz Ilka i Vice Przewodniczący Z.K. Stanisław Ruszkowski, który również pełni funkcję Przewodniczącego Śląskiego Zarządu Wojewódzkiego OPZZ "Konfederacja Pracy". Z ramienia Ś.Z.W. był Sekretarz Robert Mikołajczak. W części oficjalnej Przewodniczący Z.K. Grzegorz Ilka wręczył Przewodniczącemu Organizacji Zakładowej Grzegorzowi Daniszowi dyplom dla organizacji, oraz uhonorował założycieli organizacji odznaką "Za zasługi dla OPZZ". Odznaki otrzymali: Grzegorz Danisz - Przewodniczący Organizacji, Bogdan Kaniewski - Vice Przewodniczącym, Andrzej Nonas - Skarbnik, Tomasz Pasternok - Sekretarz, Roman Rurański - Vice Przewodniczący. Po części oficjalnej pałeczkę została przekazana zespołowi "DUBLE", który bawił biesiadników do późnych godzin nocnych. Zabawa była wspaniała, a biesiadnicy zadowoleni. Organizacja Zakładowa wykonała kubeczki z logo naszego związku, które zostały przekazane wszystkim uczestnikom biesiady. Mała ciekawostka, Męska część zespołu to nasz kolega, który był pracownikiem wodociągów, ale być artystą w wodociągach to bolało wielu przełożonych no i pracodawca się go pozbył. Życzymy następnych 100 lat owocnej działalności związkowej.


Szkolenie Szczyrk 2012


1 Maja Świeto Pracy
Członkowie naszego związku czynnie brali udział w obchodach Święta Pracy. W tym wyjątkowym dniu w roku ponad podziałami rozmawia i dyskutuje się o problemach dotykających ludzi pracy, ale także osób bezrobotnych. Niech się święci 1 Maja!!!


Manifestacja Wrocław 17 września 2011
17 września ulicami Wrocławia, gdzie obradowali ministrowie finansów UE, przeszła pierwsza w Polce Euromanifestacja związkowców z całej Europy z Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych. Wzięli w niej udział również związkowcy reprezentujących Śląskie struktury OPZZ "Konfederacja Pracy" z przedstawicielami Śląskiego Zarządu Wojewódzkiego na czele. Uczestnicy już od południa gromadzili się na terenach Parku Olimpijskiego, żeby przejść ulicami Wrocławia na Rynek Główny. Według organizatorów liczba manifestantów wyniosła ok. 50 tys. Demonstracja odbyła się pod hasłami: "Tak dla europejskiej solidarności" "Tak dla miejsc pracy i praw pracowniczych" i "Nie dla polityki cięć".


Szkolenie w Wiśle w dniach 09-11 czerwca 2011 roku.
W dniach 09 - 11 czerwca 2011 roku, odbyło się szkolenie w Wiśle dla działaczy Śląskich organizacji związkowych OPZZ Konfederacja Pracy. Szkolenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Z drugiej strony nie ma się co dziwić skoro rządzący ciągle serwują nam zmiany w prawie pracy. Wykładający inspektor Państwowej Inspekcji Pracy był pod ostrzałem pytań uczestników szkolenia.


W obronie represjonowanych pracowników. Katowice 16.02.2006r.


II Wojewódzki Zjazd Delegatów. Zabrze 15.10.2005r.


Manifestacja Warszawa 19.05.2005.


Losowe zdjęcieStatystyki zbiorcze
Martin for Rafał dla Śląskiego Zarządu Wojewódzkiego
OPZZ "Konfederacja Pracy"